Work with us

Unique people, high quality and perfect digital products are the three key parameters that our clients are looking for. We are building an inspiring environment and looking for people who are ready to accept the challenge – to work on global AAA titles and push the industry standards.

We offer the opportunity to young talents and change to experienced seniors.

Open positions

Are you ready to take on new opportunities and challenges? Find the one that suits your the most, or drop us a line to get acquainted.

Hard-surface 3D Artist

Create realistic game assets such as vehicles, weapons and props. Maintains consistent style under the direction of Lead Hard-surface Artist. Works closely with the team to achieve high-quality outputs.

Start date:
ASAP

Job type:
Freelancer

Place:
Remote

Payment:
Upon agreement

Find more

Backend Developer

Sme progresívne developerské štúdio Cassagi a v najbližších týždňoch vstupujeme do nových prestížnych herných projektov. Tie si však vyžadujú potrebu rozšíriť náš interný tím, a preto aktuálne hľadáme skúsených Backend Developers. V našom tíme budeš mať možnosť pracovať na herných projektoch pre PC a mobilné platformy.
Hľadáme ľudí, ktorí zapadnú do nášho kolektívu, ktorí sa chcú neustále posúvať dopredu a ktorí chcú dodať klientovi len to najlepšie!

Start date:
ASAP

Job type:
Živnosť

Place:
Remote

Payment:
2000-3200/mesiac

Find more

Unity programátor

Máš vášeň pre vytváranie a hranie hier? Myslíš si, že by si bol skvelým prínosom do nášho tímu a náš tím prínosom pre teba? Pošli nám svoj životopis a pridaj sa do tímu herných nadšencov.
V našom tíme budeš mať možnosť pracovať na herných projektoch pre PC a mobilné platformy a taktiež sa podieľať aj na tvorbe budovateľskej stratégie Age of Pyramids.

Start date:
ASAP

Job type:
živnosť

Place:
Remote

Payment:
2200€ - 3200€/mesiac

Find more

UE5 Environment artist

Create worlds and environments. Build locations with an eye for composition and details. Maintains consistent style under the direction of the Art Director and Lead Environment Artist.

Start date:
ASAP

Job type:
Contract / Full-time

Place:
Remote

Payment:
Upon agreement

Find more

Your dream job

Don't see the dream job you were hoping to find here? Then, send us your information to get acquainted as we are always looking for talented people.

Start date:
ASAP

Place:
Remote

Get in touch